ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه
اگر جواب آمريکا را نمي‌داديم، انقلاب 50 سال عقب مي‌افتاد/ خدا تذکر داد که مغرور نشويم

يک استاد حوزه با بيان اين‌که اگر مسئولان مي‌ترسيدند و دستشان در جواب دادن به آمريکا مي‌لرزيد، انقلاب 50 سال عقب مي‌افتاد، حوادث بعدي را ناشي از تذکر خداوند دانست و گفت: حکمت اين اتفاقات آن بود که خدا نمي‌خواست مغرور پيروزي شويم.


اگر جواب آمريکا را نمي‌داديم، انقلاب 50 سال عقب مي‌افتاد/ خدا تذکر داد که مغرور نشويم

آيت‌الله سيدمحمد قائم‌مقامي پژوهشگر و استاد حوزه در گفت‌وگو با خبرنگار قرآن و فعاليت‌هاي ديني خبرگزاري فارس با اشاره به اينکه انسان‌هاي هميشه مبتلا به ابتلائات و امتحان‌ها هستند و اين امر در آخرامان تشديد مي‌شود، ابراز داشت: در اين شرايط بايد با تدبير، هوشياري و آگاهي گام برداريم و گوش به زنگ ولايت و عقل مبتني بر وحي باشيم.


وي اتصال به وحي الهي و اولياي الهي را شرط مصون بودن از فتنه‌هاي آخراماني دانست و افزود: در روايات آمده است که انسان‌ها در آخر امان بايد امتحان‌هاي زيادي دهند و اين يک قاعده است و هيچ کس نمي‌تواند بدون امتحان وارد مقامات و درجات معنوي شود.


آيت‌الله قائم‌مقامي با تأکيد بر اينکه خداوند بيش و پيش از ديگران از اولياي خدا امتحان مي‌گيرد و آن‌ها را در معرض ابتلا و فتنه قرار مي‌دهد، ابراز داشت: اولياي الهي چون سربلند از امتحان خداوند بيرون آمدند و روسفيد شدند، به مقام ولي رسيدند. پس از آن اولياي الهي، ميزان و حجت خداوند براي ديگران انسان‌ها مي‌شوند و بر اين اساس آن‌ها مورد امتحان قرار مي‌گيرند.


راه رهايي از گرفتاري و بلا، فضاي توحيدي است


وي ادامه داد: اکنون در مقطعي هستيم که امتحان زيادي مي‌شويم. شبهات زيادي پيش مي‌آيد، کساني مي‌توانند در اين فتنه‌ها موفق شوند که وصل به ولايت باشند. در واقع ايمان عميق، ايمان به مبدا و معاد و انجام تکاليف ديني پيش‌شرط موفقيت در اين زمينه است.


اين استاد حوزه تصريح کرد: اگر قرار است يک فرد، يک جامعه يا يک کشور به مقامي برسد، راهش فضاي توحيدي و معرفتي است. زيرا در اين راه بن‌بستي وجود ندارد. در ماجراي اخير شيطان خبيث، سردار سليماني را به شهادت رساند. يکي از ابتلائات امروز شهادت سردار بود. اگر خدايي‌نکرده مسئولان مي‌ترسيدند و دستشان مي‌لرزيد و جواب نمي‌دادند، انقلاب 50 سال به عقب مي‌افتاد.


حکمت حوادث اخير/ نبايد مغرور به پيروزي‌ها بود


وي گفت: بنابراين بدون توحيد، بدون معرفت، بدون مبدا و معاد نمي‌توان شهيد سليماني‌ها شد. کسي شهيد سليماني مي‌شود که عارف به مبدا و معاد باشد. ايمان عميق، عقلانيت، عبادت، باور کردن عميق خداوند و جهان آخرت است که ما را در امتحانات سربلند مي‌کند.


آيت‌الله قائم‌مقامي با اشاره به حوادث اخير در کشور اظهار داشت: انسان‌ها بايد تلاش کنند از منظر خداوند آن را بخوانند که چه حکمتي پشت اين قضايا بوده است. اينکه بعد از پيروزي‌هاي بسيار چنين حادثه غمناکي پيش بيايد، شايد اين باشد که خداوند خواسته تذکر دهد که مبادا مغرور به پيروزي‌ها شويد.


وي ا فزود: شهادت حاج قاسم سليماني و اين رستاخيز عظيمي که پيش آمد، تجديد بيعت بزرگي بود که بزرگ‌ترين لطف خداوند به جامعه ايران بود. در روايات داريم که دعا نکنيد که مبتلا به امتحان نشويد؛ بلکه دعا کنيد که از امتحان موفق بيرون بياييد. زيرا ويژگي جالب امتحان اين است که وقتي سربلند از آن بيرون آمديد، تبديل به بلاي احسن و نيکو مي‌شود.


انتهاي پيام/مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ویکی انتی ویروس دروغی درباره ی فلزیاب KS-700 معرفی هتل ها، هتل آپارتمان ها و مراکز اقامتی ایران رنگ کهربا سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب صنعتی ایران چرتکه مرجع آموزش چرتکه مدرسه شاد Wes گلشن چت | آيناز چت افسران جنگ فرهنگی